Stek Magazine
NUURA portable lamp in klokvorm met gouden voet op salontafel met interieurboeken, crèmekleurige bank
Home > Wooninspiratie > Woon & Interieur Primeur

Woon & Interieur Primeur

Welkom bij Woon & Interieur Primeur – dé plek waar de redactie van Stek Magazine de allernieuwste woontrends en collecties met je deelt. Van een opvallende designer of een verrassend meubelmerk tot nieuwe collecties, kleurentrends en slimme innovaties voor keuken en badkamer: hier vind je onze selectie van alles wat er nú speelt in de wereld van interieur. Ook op de grote woonbeurzen in binnen- en buitenland doen we inspiratie op, zodat jij geen enkele primeur mist. Deze pagina vullen we regelmatig aan met woon en interieur nieuws, dus kom vaak terug voor je dosis wooninspiratie.

Geberit introduceert extra lange douchevloeren

2 februari 2026 | Categorie: Badkamer en Design

Extra lange douchevloer van Geberit in de kleur zwart, lichtgrijze wanden, zwarte kranen en douchekop

Geberit breidt de Sestra douchevloerserie uit met extra lange formaten voor badkamers waar het ligbad plaatsmaakt voor een inloopdouche. De nieuwe afmetingen sluiten aan op bestaande badmaten en maken die overgang eenvoudiger.

De Sestra douchevloer heeft een zichtbare steenstructuur en een antislip oppervlak dat prettig aanvoelt onder de voeten. Zo ontstaat een royale doucheoplossing die past bij een andere manier van de badkamer gebruiken, zonder een ingrijpende verbouwing.

Nieuwe vloerkleden met voelbaar reliëf

2 februari 2026 | Categorie: Vloerkleden

Lichte kleuren groot vloerkleed met vormen uit de natuur, beige, taupe, 2 bruine stoelen

De nieuwe Limited Edition collectie bestaat uit vloerkleden met duidelijke vormen en structuren, geïnspireerd op natuur en ambacht. Zachte lijnen en reliëf zorgen voor een eigentijdse uitstraling die makkelijk combineert in huis.

Dune Couture laat dat goed zien: een vloerkleed met een voelbaar oppervlak en subtiel hoogteverschil, gebaseerd op zandstructuren en natuurlijke patronen. Het ontwerp is uitgesproken, maar blijft rustig in kleur en materiaal.

Harry Nuriev Designer of the Year 2026

19 januari 2026 | Categorie: Meubels en Duurzaamheid

Ontwerper Harry Nuriev is benoemd tot Designer of the Year 2026 door Maison&Objet Paris. Nuriev is oprichter van Crosby Studios en werkt vaak met bestaande meubels en interieurs die hij fysiek aanpast en opnieuw samenstelt.

Voor Maison&Objet maakt hij de presentatie Transformism, opgebouwd uit hergebruikte meubels en objecten uit eerdere projecten. Nuriev wordt geprezen om zijn consequente manier van werken met bestaande objecten, die hij demonteert, aanpast en opnieuw inzet in nieuwe contexten.

Dark chrome: nieuwe afwerking binnen de Occhio collectie

19 januari 2026 | Categorie: Verlichting en Design

Zithoek met licht beige bank, vloerlamp met donker Chrome ringlamp

Occhio lanceert dark chrome, een nieuwe hoogglanzende afwerking voor armaturen. Het donkere, spiegelende oppervlak geeft een luxere uitstraling aan elk interieur.

De afwerking wordt gemaakt met een PVD-proces en is slijtvast. Dark chrome is beschikbaar voor de volledige Occhio collectie.

De tuin komt tot leven in de nieuwe collectie: In the Garden

7 januari 2026 | Categorie: Behang en Verf

Little Greene werkte opnieuw samen met National Trust en bracht dit keer de historische tuinen tot leven. In the Garden is een nieuwe behangcollectie met acht ontwerpen, variërend van florale patronen en murals tot grafische botanische dessins, allemaal te combineren met de verftinten van Little Greene.

De collectie is geïnspireerd op historische tuinen, landgoederen, botanische verzamelingen en bloemmotieven uit de archieven van National Trust. Elk behang vertelt een eigen verhaal, wat de collectie juist zo bijzonder maakt. Verkrijgbaar vanaf 19 januari 2026.

Licht waar je het nodig hebt

5 januari 2026 | Categorie: Verlichting en Design

Rechte keuken donkerbruine houten kastjes, marmer bruin blad, nuura draadloze lamp Asteea op het werkblad, zandkleurige wanden, visgraat vloer

Nuura voegt met Asteea Portable een draadloze lamp toe aan de Asteea-collectie. Het ontwerp is geïnspireerd op de vorm van een klokbloem en heeft een goudkleurige voet.

Ideaal voor plekken waar je af en toe extra licht wilt, zoals op een bijzettafel, nachtkastje of eettafel. Ook deze lamp is ontworpen door Sofie Refer.

Nieuwe kleuren in Amsterdam Gold Collection

29 december 2025 | Categorie: Tegels en Kleur

Nieuwe kleuren in de Amsterdam Gold Collection van de Mosaic Factory: Champagne, Wine Red, Aqua Green en Amber. De kleur Gold is groot afbeeld.

Ook na de feestdagen mag het interieur shinen met een touch of gold. The Mosaic Factory breidt de Amsterdam Gold Collection uit met vier nieuwe glaskleuren: Champagne, Wine Red, Aqua Green en Amber.

De tinten combineren een subtiele glasglans met een warme goudkleurige ondertoon. Toepasbaar in badkamer en keuken maar natuurlijk ook als accentwand.

Cloud Dancer – Kleur van het Jaar 2026

22 december 2025 | Categorie: Kleur en Trends

Pantone heeft PANTONE 11-4201 Cloud Dancer uitgeroepen tot kleur van het jaar 2026. De lichte wittint is gekozen als rustige basis in een tijd waarin veel om aandacht vraagt.

In het interieur kun je Cloud Dancer toepassen als lichte basis voor wanden en meubels. De kleur zorgt voor ruimte en laat zich goed combineren met andere tinten. Een fijne frisse tint voor in de badkamer of keuken als basiskleur. Tip: Je kan elke Pantone kleur laten mengen of kiezen voor de kleur Wood Ash van Little Greene die goed overeenkomt.

SieMatic SG6: bekroond met internationale designprijzen

15 december 2025 | Categorie: Keuken & Design

Keuken Siematic SG6 in een licht beige uitvoering met donker houten wanden, afgeronde hoeken en rondingen in de keukenbar.

De SieMatic SG6 presenteert een nieuw interieur keukenconcept waarin natuur, design en stedelijk wonen samenkomen. Het ontwerp is ontwikkeld in samenwerking met designer Perry Hanssen en heeft meerdere internationale designprijzen ontvangen. De SG6 laat zien hoe de keuken steeds vaker onderdeel wordt van de leefruimte, in plaats van een afgesloten plek in huis.

Het ontwerp valt op door afgeronde vormen, zoals we die ook terugzien in de woontrends, zachte lijnen en een mix van open en gesloten kastelementen. Daardoor sluit de keuken vanzelf aan op de woonruimte en past het ontwerp in verschillende woonomgevingen, van een loft tot een stadsappartement.

Hotbath introduceert well-being doucheprogramma

8 december 2025 | Categorie: Badkamer & Design

Hotbath lanceert een nieuwe douchelijn die inspeelt op de groeiende behoefte aan ontspanning in de badkamer. De collectie biedt verschillende straalsoorten en instelbaar licht, zodat je de douche kunnt afstemmen op een verfrissende, activerende of kalmerende start van de dag.

Het programma heeft drie thema’s, Mind, Body en Soul, en richt zich op het verbeteren van het dagelijks doucheritueel. Dankzij waterbesparende functies en energiezuinige LED-techniek speelt de lijn ook in op duurzaam gebruik.

Villeroy & Boch maakt statement met Pure Black

1 december 2025 | Categorie: Badkamer & Design

Met de introductie van de nieuwe Finion All Black collectie, laat Villeroy & Boch zien hoe de trendkleur zwart een badkamer een luxe uitstraling geeft. De Finion-wastafels, ontworpen door Patrick Frey, vallen naast de kleur Pure Black op door de dunne randen en zachte contouren.

Ook het vrijstaande Antao bad is verkrijgbaar in de mooie matzwarte kleur waardoor de organische vormen nog mooier uitkomen.

Remy Meijers ontwerpt Fasset voor QLIV

25 november 2025 | Categorie: Meubels en Design

Voor de nieuwe eettafel van QLIV liet interieurarchitect Remy Meijers zich inspireren door de geslepen vlakken van een diamant. Het resultaat is een opvallend ontwerp dat het meubel bijna tot een object maakt.

De naam Fasset verwijst naar facet en asset, een combinatie van precisie, vakmanschap en waarde. Dit 100% Dutch Design is verkrijgbaar in eiken, noten en diverse afwerkingen.

SUITE702 introduceert satijnen bedtextiel

24 november 2025 | Categorie: Slaapkamer en Textiel

Slaapkamer in beige tinten, frame bed, satijnen dekbedovertrek en kussens in Burgundy.

SUITE702 lanceert katoen satijn bedtextiel in tien trendy tinten, variërend van lichte naturel kleuren tot diepe aardetonen. De collectie bestaat uit dekbedovertrekken en kussenslopen van 100% biologisch GOTS-gecertificeerd katoen.

Het satijn heeft een rustige, matte glans die goed past binnen de hotel chique slaapkamerstijl.

Nieuwe badkamer lijn onthuld in Miami

18 november 2025 | Categorie: Badkamer en Verlichting

Badkamer met aardetinten marmerlook wanden en rechthoekig bad. De wanden zijn een lichte zandtint. Boven het bad hangt een vierkantje glazen lamp met zwart metaal.

Tijdens het World Architecture Festival in Miami lanceerden GROHE SPA en Buster + Punch een collectie waarbij kranen, verlichting en handgrepen precies in dezelfde kleuren en materialen zijn uitgevoerd. Zo kun je je badkamer eenvoudig in één stijl inrichten.

De collectie bestaat uit vier tijdloze tinten, van rosé goud tot mat zwart en staal. Alles sluit op elkaar aan, zodat je moeiteloos een prachtig geheel samenstelt.

Nieuwe hanglamp met opvallend design

11 november 2025 | Categorie: Verlichting en Design

Maisons du Monde Leopard hanglamp in een donkere woonkamer met donkerblauwe wanden en een cognac kleurige bank. De lamp heeft een luipaard print en past heel goed bij de kleur van de bank.

Goed nieuws voor liefhebbers van printjes: Maisons du Monde maakt de najaarscollectie compleet met de Leopard hanglamp. Het design, in combinatie met een diameter van maar liefst 69 centimeter, is een echte eyecatcher die elk interieur een boost geeft.

De Leopard is onderdeel van de duurzame Good is Beautiful-collectie. Een ontwerp dat laat zien dat design en verantwoordelijkheid prima samengaan.

De Roode Loper opent derde winkel in Amsterdam Oud-Zuid

3 november 2025 | Categorie: Interieur en Ambacht

De Roode Loper opende een nieuwe winkel in Amsterdam Oud Zuid. De winkel is specialist in het ambacht traplopers. In de winkel zijn heel veel wanden vol met sample traplopers in alle soorten kleuren en patronen.

Afgelopen donderdag mochten we de feestelijke opening bijwonen van De Roode Loper in de Cornelis Schuytstraat in Amsterdam. Het familiebedrijf brengt het ambacht van de traploper tot leven in een winkel vol kleur, materialen en inspiratie.

Traplopers zijn opnieuw in opkomst als stijlicoon in het interieur, van klassiek tot modern. In de nieuwe winkel tonen de specialisten hoe vakmanschap en eigentijdse stijl samenkomen in persoonlijke ontwerpen voor iedere trap.

Nieuwe Silestone kleur: Calacatta Tova

2 november 2025 | Categorie: Badkamer en Keuken

Nieuwe Silestone kleur Calacatta Tova in een lichte keuken. De kleur Calcatta Tova is crèmekleurig met een heel lichte ader erin.

Cosentino breidt de Silestone Suma-collectie uit met een nieuwe tint: Calacatta Tova. Deze elegante kleur heeft een zachte crèmekleurige basis met subtiele aders.

De Silestone Suma-serie staat bekend om haar serene, neutrale kleurenpalet – van Bronze Rivers tot Linen Cream – gecombineerd met de duurzame HybriQ+ technologie. Zo is het materiaal niet alleen mooi, maar ook duurzaam.

Balcoon in wit — nieuwe look voor de badkamer

30 oktober 2025 | Categorie: Badkamer en Design

De nieuwe serie Balcoon van Patricia Urquiola, ontworpen voor Duravit, is er nu ook in het wit met witte waskommen en een wit staand design toilet met een vierkante onderkant en ovalen bovenkant. Naast het toilet staat een bidet in dezelfde vorm.

Na de eerdere uitvoering in aardetinten is de Balcoon-collectie van Patricia Urquiola voor Duravit nu ook verkrijgbaar in wit. De geometrische lijnen en afgeronde vormen komen in deze kleur extra goed tot hun recht en geven de badkamer een tijdloze uitstraling.

De witte Balcoon past goed in een modern interieur en combineert functionaliteit met een zachte vormgeving. Een subtiel statement voor wie houdt van eenvoud en harmonie.

Gespot: Pot Plus-serie van The New Raw

23 oktober 2025 | Categorie: Duurzaam en design

Tijdens Dutch Design Week in De Caai zagen we de Pot Plus-serie van The New Raw. Twee 3D-geprinte banken — de Curved en de Triangle — die een zitje combineren met geïntegreerde plantenpotten. Een slimme vondst waarbij groen letterlijk groeit in design.

De banken zijn gemaakt van gerecycled plastic en laten zien hoe circulair materiaalgebruik samen een mooi ontwerp vormen.

Spelen met licht: TRI 165 van Jaan van Rompaey

22 oktober 2025 | Categorie: Verlichting en design

Tijdens de Dutch Design Week spotten we de 3D-geprinte tafellamp TRI 165 in het Piet Hein Eek gebouw. De lamp is ontworpen door Jaan Van Rompaey, student aan de Eindhoven Design Academy. De lamp is geïnspireerd op de kleurrijke blokken waar kinderen mee spelen.

Met zijn ontwerp wil Van Rompaey laten zien hoe 3D-printtechniek ruimte biedt voor creativiteit en experiment; ook volwassenen mogen met blokken spelen. De combinatie van geometrische vormen, primaire kleuren en licht maakt TRI 165 een speels en verrassend ontwerp binnen het hedendaagse design.

Nagami: 3D-geprinte stoel van gerecycled plastic

21 oktober 2025 | Categorie: Meubels en design

De Septa Chair van Nagami gespot in het Piet Hein Eek gebouw tijdens de Dutch Design week. De stoel is een 3 D geprinte stoel en volledig gemaakt van gerecycled plastic.

Tijdens Dutch Design Week spotten we in het Piet Hein Eek-gebouw de Septa Chair van het Spaanse designlabel Nagami. De stoel is 3D-geprint uit gerecycled plastic en laat zien hoe design en technologie samenkomen.

De vloeiende vorm zorgt voor een verrassend comfortabel zitgevoel en een moderne uitstraling. Een mooi voorbeeld van hoe hergebruikte materialen een nieuw leven krijgen in het interieur.

Nieuw: waterdichte visgraatvloer van Quick-Step

21 oktober 2025 | Categorie: Vloeren en badkamer

Quick-step laminaat vloer in visgraatmotief voor in de badkamer. Gecombineerd met oudroze kleine tegeltjes in de douche en een ovaal wit vrijstaand bad met een witte kraan.

Goed nieuws voor liefhebbers van de visgraatvloer. Quick-Step introduceert Impressive Design: een laminaatvloer met het populaire visgraatmotief die volledig waterdicht is. Zo kun je de visgraattrend nu ook doortrekken naar de keuken of badkamer.

De collectie telt zes natuurlijke houttinten, van warm Ginger Oak tot donker Charred Oak. Dankzij het slimme kliksysteem leg je de vloer eenvoudig zelf en loopt het patroon mooi door in elke ruimte.

Zachter dan ooit: Freistil 173 in teddystof

19 oktober 2025 | Categorie: Meubels en trends

De iconische Freistil 173 – liefkozend de ‘Gummibär’ genoemd – maakt een knuffelzachte comeback. De nieuwe teddystof, gemaakt van zuiver scheerwol, geeft de fauteuil een warme, aaibare uitstraling die uitnodigt om in weg te zakken.

Met vijf natuurlijke kleuren krijgt de stoel een frisse, eigentijdse look. De Freistil 173 blijft zo even speels als comfortabel – een echte blikvanger voor iedereen die van knusse eenvoud houdt. Ook verkrijgbaar als Limited Edition in een opvallende design Jacquard.

Bella Crystal Cut: Marcel Wanders brengt nieuw lichtontwerp voor Ramun

16 oktober 2025 | Categorie: Verlichting en design

Bella Crystal Cut is ontworpen door Marcel Wanders voor het Italiaanse merk Ramun. Het is een ontwerp met een knipoog. Naast bijzonder licht komt er ook muziek uit. De Bella Crystal Cut is draadloos waardoor je hem overal neer kan zetten.

Marcel Wanders ontwierp de Bella Crystal Cut voor het Italiaanse merk Ramun, een compacte en draadloze versie van de populaire Bella Plissé uit 2019. De lamp verspreidt een zacht licht en is dankzij het oplaadbare ontwerp handig in elke ruimte, van slaapkamer tot eettafel.

De Bella Crystal Cut speelt klassieke melodieën en komt in acht kleuren, van Clear Gold tot Aurora Green. Een ontwerp met een knipoog: elegant, verrassend en net zo bijzonder als het licht zelf.

Ni Vases van 101 Copenhagen

15 oktober 2025 | Categorie: Woonaccessoires en design

Copenhagen 101 heeft een nieuwe collectie. De Ni vases zijn vazen in japandi-stijl. Ni betekent movement in het Japans. De vazen zijn een kunstwerk en in wit en zwart.

De nieuwe Ni Vases van 101 Copenhagen combineren Japanse en Scandinavische eenvoud met een tijdloos ontwerp. De naam ‘Ni’ verwijst naar het Japanse woord voor beweging, wat terugkomt in de organische vorm en zachte lijnen van de keramieken vazen.

De smalle opening bovenin laat ruimte voor één tak of een paar subtiele bloemen, maar ook zonder inhoud zijn de Ni Vases een rustig en elegant accent in een Japandi-interieur.

Douglas & Jones breidt collectie uit met Magnum

11 oktober 2025 | Categorie: Badkamer en design

Douglas & Jones nieuwe tegelserie Magnum. Een keramiek tegel met de uitstraling van natuursteen in opvallende aardetinten en motieven.

Met de nieuwe serie Magnum voegt Douglas & Jones een keramische tegelcollectie toe die de uitstraling van natuursteen naar binnen haalt. De tegels zijn verkrijgbaar in verschillende kleuren en structuren, van rustig tot robuust.

Een van de uitvoeringen is Magnum Mountain Peak, een tegel met een warme steentint die in diverse interieurs toepasbaar is.

Nieuw: Orbit bed van Karup Design

5 oktober 2025 | Categorie: Duurzaam en slaapkamer

Karup design lanceert Orbit bed in de nieuwe autumn collectie. Een bed van gecertificeerd hout met ronde vormen.

Het Deense merk Karup Design presenteert het Orbit bed, onderdeel van de nieuwe Autumn 2025-collectie. Het ontwerp combineert een organische boogvorm met afgeronde randen en een zwevend frame van massief FSC-gecertificeerd grenen.

Ontworpen door Herman Studio en geproduceerd in Europa, past het nieuwe Orbit bed helemaal in de woontrends van duurzame materialen en ronde vormen.

Volero lanceert Trendboek 2025/2026

1 oktober 2025 | Categorie: Trends en vloerkleden

Tijdens het inspirerende persevenement in de showroom in Amsterdam, zagen we de 4 trends uit het nieuwe Volero Trendboek alvast tot leven komen. Van kleur tot materiaal: elke trend liet een eigen sfeer zien.

Het Trendboek 2025/2026 biedt volop inspiratie om de nieuwste woontrends zelf toe te passen in het interieur. Een boek vol mooie interieurfoto’s en verrassende combinaties.

Rolf Benz ELVA: elegantie in compact design

29 september 2025 | Categorie: Meubels en trends

Rolf Benz ELVA is een nieuwe bank die perfect past in de woontrends 2026 met een bordeauxrode kleur, ronde vormen en fluweelachtige stof.

Rolf Benz presenteert de nieuwe ELVA-bank, die dankzij haar verfijnde vormgeving zowel in compacte als ruime interieurs tot haar recht komt.

De ronde vormen, velvet stof en de warme bordeauxrode tint zien we ook veel terug in de woontrends van 2026. De verfijnde siernaden en slanke poten zorgen voor een modern en tijdloos karakter.

Malay geeft tropisch tintje aan badkamer

27 september 2025 | Categorie: Badkamer en design

Bathco introduceert de Malay, een wastafel geïnspireerd op de rijke natuur en vormen van Maleisië. De organische lijnen geven de badkamer een eigentijdse, wereldse uitstraling.

De matte keramische afwerking benadrukt het natuurlijke karakter van het ontwerp. Zo brengt de Malay een subtiel vleugje tropisch design in huis.

ÆTHER/MASS presenteert Shroud tafellamp

25 september 2025 | Categorie: Design en verlichting

ÆTHER/MASS presenteert de nieuwe Shroud tafellamp van designer Davy Grosemans: een speels ontwerp van ribbelglas in drie lagen.

Het licht schijnt door het glas heen en geeft een zacht, diffuus effect dat zorgt voor warme en sfeervolle verlichting in huis.

POLSPOTTEN presenteert fall/winter ’25

22 september 2025 | Categorie: Trends en design

Polspotten presenteert nieuwe collectie van najaar 2025. Mooie glasgeblazen ontwerpen en nieuwe meubels.

Gespot tijdens de perspresentatie in de Amsterdamse showroom: de nieuwe Fall/Winter 2025 collectie van POLSPOTTEN. Van kralen kandelaren tot een opvallende lounge chair: stukken die karakter toevoegen aan het interieur.

Samenwerkingen zoals de Gobi Series van Roderick Vos en de Formy Vases van Daphna Laurens benadrukken vakmanschap en variatie. Het resultaat is een veelzijdige lijn die inspeelt op vorm, kleur en dagelijks gebruik.

Dekton introduceert nieuwe kleur Nara

20 september 2025 | Categorie: Design en kleur

Tijdens design event GLUE presenteerde Cosentino de nieuwe kleur Nara in de Dekton-collectie. Het tafelontwerp van Elise Luttik, met een organisch gevormd blad in Dekton Nara en losse krukken die als blokken in het ontwerp passen, was de eyecatcher van het event.

Met Nara breidt Cosentino de Natural collectie van Dekton uit. De kleur is geïnspireerd op Taj Mahal-kwartsiet en toont lichte beige tinten met subtiele aders in een matte afwerking.

Vier nieuwe behangcollecties van HookedOnWalls

17 september 2025 | Categorie: Wandbekleding

Woon & interieur nieuws van Hookedonwalls. De nieuwe naturel chic behangcollectie heeft zowel grafische patronen als flora patronen die passen in een rustig interieur met basis tinten.

HookedOnWalls lanceert vier nieuwe collecties: Marta Cortese, Blomkvist, Natural Chic en Milano. Van dromerige stilte tot creatieve uitbundigheid: elke muur vertelt een eigen verhaal.

Onze tip: Natural Chic! Met zachte krijttinten, geweven texturen en subtiele bloemmotieven krijgt je interieur een mediterrane uitstraling. Perfect voor de interieurliefhebber die houdt van stijlvol wonen.

Jordan presenteert JOKA Carat behang

16 september 2025 | Categorie: Wandbekleding

Nieuwe behangcollectie Carat van Jordan. 3d design in natuurlijke houten blokjes die mooi combineren met planten.

Jordan Nederland presenteert de nieuwe 027 Carat collectie: luxe wandbekleding met trendy dessins en rijke kleuren.

Het behang brengt de magie van de natuur in huis met expressieve patronen, van weelderige bladeren tot subtiele texturen, perfect voor stijlvolle interieurs.

Culimaat viert jubileum

12 september 2025 | Categorie: Keuken en design

Culimaat viert 40 jarig jubileum en introduceert Stricto in gelimiteerde exclusieve oplage: Keukeneiland in wit notenhout en donkere eiken keukenkasten

Ter gelegenheid van haar 40-jarig jubileum presenteert Culimaat de nieuwe keuken STRICTO. Het is een high-end designkeuken met de herkenbare Culimaat-kwaliteit: strak design, slimme technologie en mooie afwerkingen.

De naam STRICTO, van het Latijnse woord voor ‘gelimiteerd’, benadrukt dat deze keuken een exclusief ontwerp is. Perfect voor wie iets bijzonders zoekt, met oog voor detail en stijl.

Victor Tison wint Young Creative Craftmanship Award 2025

12 september 2025 | Categorie: Designers en kunst

De winnaar van de prestigieuze Young Creative Craftsmanship Award 2025 is bekend: Victor Tison. Op Maison & Object in Parijs liet hij zien hoe messing, door zijn vakmanschap, verandert in krachtige sculpturale objecten waar je aandacht onmiddellijk naar toe gaat.

Zijn werk speelt op een indrukwekkende manier met licht, schaduw en reflectie. De vormen lijken voortdurend te bewegen en krijgen daardoor een organische uitstraling. Een talent dat de komende jaren ongetwijfeld nog veel van zich zal laten horen.

Nieuw in de collectie van Studio HENK

11 september 2025 | Categorie: Design en eettafel

Studio HENK introduceert een nieuwe eettafel Dansk. Gemaakt van hout met unieke vorm houten poten en een organisch gevormd blad.

Studio HENK breidt de najaarscollectie uit met twee nieuwe tafels: de robuuste Federico-lijn en de elegante Dansk eettafel.

De Dansk eettafel is eenvoudig maar doordacht. Het slanke tafelblad is gecombineerd met houten poten in een unieke vorm. Het blad is verkrijgbaar in verschillende vormen, waaronder rond, rechthoekig, organisch en plat ovaal, waardoor de tafel in elk interieur past.

AkzoNobel presenteert de kleuren van 2026: Rhythm of Blues

10 september 2025 | Categorie: Kleur en verf

AkzoNobel presenteert de kleur van 2026: Rhythm of Blues

Maak kennis met Rhythm of Blues™, de nieuwste kleurenfamilie van AkzoNobel die ons interieur in 2026 gaat verfrissen. Het palet bestaat uit drie tinten: het zachte Mellow Flow™, het diepe Slow Swing™ en het levendige Free Groove™. Samen vormen ze een harmonieuze mix van indigo-blauwen die rust, energie én creativiteit oproepen.

De kleuren zijn gekozen op basis van AkzoNobels jaarlijkse trendonderzoek en sluiten aan bij hoe we wonen en leven. Of je nu gaat voor een kalme sfeer of juist voor een opvallend accent: met Rhythm of Blues™ kun je alle kanten op.

Nieuw bij Royal Botania: buitenleven in één collectie

7 september 2025 | Categorie: Buitenleven en tuin

Royal Botania tilt het terras naar een hoger niveau met de vernieuwde Mozaix-collectie.

Royal Botania tilt het terras naar een hoger niveau met de vernieuwde Mozaix-collectie. De loungeset is modulair én uitbreidbaar met geïntegreerde tegels, verlichting, plantenbakken en bijzettafels – allemaal perfect op elkaar afgestemd binnen één lijn.

Daarbovenop introduceert het merk elf nieuwe stoffen, drie keramische tafelbladen en twee tafelvormen (Plectrum en Trapezium). Zo combineer je alles moeiteloos en creëer je een terras dat net zo stijlvol en persoonlijk is als je interieur.

Nieuw: behangcollectie Anam

5 september 2025 | Categorie: Wandbekleding

Eijffinger introduceert de nieuwe behangcollectie Anam met mooie structuren uit de natuur

Eijffinger introduceert Anam, een nieuwe serie vinylbehang met strakke lijnen, reliëfpatronen en motieven, geïnspireerd op natuurlijke structuren.

Met Anam geef je je interieur een tijdloze uitstraling. Houttinten en subtiele metallic accenten zorgen voor extra diepte en een verfijnde look.

Slim koken met Celsius°Cooking™ van ATAG

4 september 2025 | Categorie: Keuken en innovatie

ATAG introduceert Celsius Cooking: een innovatieve toevoeging aan hun design kookplanten die zorgen voor een contantste temperatuur

ATAG introduceert Celsius°Cooking™, een nieuwe generatie inductiekookplaten waarmee je tot op de graad nauwkeurig kookt. Slimme pannen en een bluetooth-kernthermometer meten continu de temperatuur, zodat gerechten niet meer aanbranden of overkoken.

De combinatie van gebruiksgemak en strak design leverde ATAG de prestigieuze iF Design Award op. Daarmee is Celsius°Cooking™ niet alleen een technologische primeur, maar ook een blikvanger in de keuken.

Occhio’s Luna pura straalt in goud

4 september 2025 | Categorie: Verlichting en design

Designlamp Luna pura is binnenkort verkrijgbaar in een speciale uitvoering: goud. Het merk Occhio geeft hiermee een feestelijk tintje aan deze tafellamp.

Vanaf oktober krijgt de draadloze designlamp Luna pura er een chique uitvoering bij: Luna pura gold.

Een subtiele gouden glans geeft deze eyecatcher nét dat beetje extra feestelijke magie. Tijdloos, elegant en toch opvallend – ideaal om je interieur te laten stralen of om cadeau te doen tijdens de feestdagen.

Wonen op de vierkante meter: de nieuwe luxe volgens JUNG

3 september 2025 | Categorie: Architectuur & design

De LumiPod woonmodule in de natuur, een voorbeeld van compact en luxe wonen

Hoeveel ruimte hebben we echt nodig? In een tijd van schaarste en mobiliteit verschuift de focus steeds meer naar compact en multifunctioneel wonen. Schakelmateriaal-expert JUNG signaleert deze trend en toont in een serie prachtige projecten hoe klein wonen de nieuwe luxe kan zijn.

De trend uit zich in projecten zoals de futuristische LumiPod in Frankrijk, een slimme micro-woning van slechts 7m² in Rotterdam en een duurzaam houten huisje in de Franse Vézère-vallei. Stuk voor stuk bewijzen ze hoe slim design, hoogwaardige materialen en geïntegreerde technologie (zoals de minimalistische schakelaars van JUNG) een kleine ruimte groots en comfortabel kunnen laten voelen.

Kvik lanceert nieuwe keuken Align

2 september 2025 |.Categorie: Keuken en design

Kvik lanceert nieuwe keuken Align, ontworpen door designer Rikke Frost

Gespot tijdens 3daysofdesign in Kopenhagen: de Deense keukenfabrikant Kvik lanceert Align, ontworpen door Rikke Frost. Strak maar vriendelijk in vorm, met ronde hoeken, warme houtaccenten en een zwevend werkblad dat de keuken een moderne, lichte uitstraling geeft.

Duurzaamheid speelt de hoofdrol: Align wordt in Europa geproduceerd van gerecycled hout en PET-flessen. Een designkeuken die niet alleen mooi oogt, maar ook een goed gevoel geeft. Vanaf nu te zien in alle Kvik-winkels.

Cosentino onthult nieuwe wastafel-collectie: Zoe TOP

1 september 2025 | Categorie: Badkamer & Materialen

De nieuwe Silestone Zoe wastafel van Cosentino, naadloos geïntegreerd in een badkamermeubel.

Cosentino, de expert achter de populaire Silestone werkbladen, breidt haar badkamercollectie uit met de nieuwe ‘Zoe TOP’ wastafel. De redactie van Stek Magazine was bij de onthulling en zag hoe het merk de grenzen tussen het meubel en de wastafel laat vervagen.

De wastafel is gemaakt van Silestone, een extreem sterk, krasbestendig en onderhoudsvriendelijk materiaal. De collectie is verkrijgbaar in 4 varianten, waardoor je de wastafel perfect kunt afstemmen op de rest van je badkamerdesign. Een prachtige, duurzame keuze voor wie houdt van een strak en geïntegreerd ontwerp.

Coordonné geeft behang een luxe, metallic glans

1 september 2025 | Categorie: Wandbekleding

De nieuwe behangmural 'Arles Gold' van Coordonné met een subtiele, gouden metallic glans - gespot in de Woon & Interieur Primeur

Het Spaanse designhuis Coordonné tilt wandbekleding naar een hoger niveau met hun nieuwste collectie: ‘Random Metallics II’. Favoriete ontwerpen van het merk zijn opnieuw uitgebracht, maar nu op een verfijnde, metallic ondergrond in goud of zilver. Het resultaat is een exclusieve en luxueuze collectie die glamour ademt.

De subtiele glans van het behang speelt met het licht, waardoor de muur gedurende de dag constant van karakter verandert. Een prachtig, dynamisch effect dat een ruimte direct een chique, ‘hotel-waardige’ uitstraling geeft.

Nederlandse ontwerpers lanceren slim boothuis voor je sloep

1 september 2025 | Categorie: Buitenleven & Duurzaamheid

Het nieuwe Smartdock boothuis met geïntegreerde zonnepanelen, als stijlvol verlengstuk van de tuin.

Een eigen sloep is een droom, maar het onderhoud en opladen kan een gedoe zijn. De Nederlandse bedrijven Qrafter Boats en Amersfoort Maritiem hebben hiervoor een revolutionaire oplossing bedacht: het Smartdock. Dit is geen standaard boothuis, maar een luxe, drijvende ‘garage’ voor je (elektrische) sloep.

Het stijlvolle, op maat gemaakte boothuis beschermt je boot niet alleen tegen de elementen, maar laadt hem ook op via 16 geïntegreerde zonnepanelen. De meest innovatieve functie is dat de bootaccu kan fungeren als thuisbatterij, waardoor je de zonne-energie ook kunt gebruiken voor je huis. Een briljante combinatie van luxe, gemak en duurzaamheid die voor het eerst wordt getoond op de Hiswa te Water 2025.

Franke transformeert de spoelbak tot een design-statement

1 september 2025 | Categorie: Keuken

De tijd dat de spoelbak een puur functioneel onderdeel van de keuken was, is voorbij. Franke bewijst dat met een uitgebreide selectie kranen, zeepdispensers en afvoerdetails in trendy kleuren. Hiermee kun je de spoelbak van je keuken volledig personaliseren en omtoveren tot een echte blikvanger.

Zo is de populaire Maris kokendwaterkraan nu ook verkrijgbaar in de trendkleuren goud, koper en antraciet. Combineer dit met een bijpassende of juist contrasterende Fragranite spoelbak en je creëert een unieke look die perfect aansluit bij de rest van je interieur.

Little Greene geeft iconische matte verf een duurzame upgrade

1 september 2025 | Categorie: Verf & duurzaamheid

Woonkamer met een dieproze muur geschilderd in de ultramatte, duurzame verf 'Absolute Matt Emulsion' van Little Greene.

Het geliefde verfmerk Little Greene heeft een van haar meest iconische producten, de ‘Absolute Matt Emulsion’, een duurzame upgrade gegeven. De verf staat al bekend om haar kalkachtige uitstraling en rijke kleurdiepte, en die kwaliteit blijft onveranderd.

De innovatie zit onder de oppervlakte: de verf bestaat nu voor 40% uit volledig gerecyclede grondstoffen, zonder in te leveren op de kwaliteit. Hiermee wordt een van de mooiste matte verven op de markt ook een van de meest milieuvriendelijke keuzes voor je volgende verfproject.

Reageer